Prelegenci

WWWIT > Prelegenci

speaker
Marcin Puś
SOFTLINE Polska Sp. z o. o. Sp. K.

Łączy nowoczesne technologie z marketingiem. Pracował między innymi dla Home.pl, Energetyki Cieplnej, czy firm IT działających w 100% zdalnie.  
Występował na wydarzeniach takich jak Czwartki Social Media, AULA, prowadził szkolenia z mediów społecznościowych, bezpieczeństwa w sieci. Pasjonuje się nowoczesnymi technologiami, sztuczną inteligencją, miniaturyzacją, IoT. Eksperymentuje z różnymi formami komunikacji i z zainteresowaniem śledzi wpływ nowych kanałów komunikacji na społeczeństwo.  
 
O FIRMIE: Ponad 15 lat doświadczenia w budowie systemów cyfrowych budowanych wspólnie z klientami. Eksperci w rozwiązaniach mobilnych. Zespół realizujący największe i najbardziej skomplikowane projekty związane z technologią mobilną.  
Firma zrealizowała 100 udanych wdrożeń, wspierających działania w terenie, a także pakiet mobilny dla Narodowego Spisu Powszechnego w 2011 roku, był to jeden z największych projektów mobilnych w Europie. Łącznie projekt obejmował ponad 120 000 użytkowników, korzystających z aplikacji firmy do pracy.

Absolwent Automatyki i Robotyki na Politechnice Szczecińskiej. Od ponad 18 lat w ramach grupy ASTOR (www.astor.com.pl) zajmuje się zagadnieniami podnoszenia efektywności, jakości oraz optymalizacją procesów w firmach produkcyjnych i infrastrukturalnych poprzez zastosowanie rozwiązań z zakresu automatyki, przemysłowego IT i robotyki.  
 
Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie systemów zarządzania produkcją na poziomie technicznym i biznesowym oraz w zakresie rozwoju efektywności poszczególnych osób jak i zespołów.  
 
Członek zespołu MES Solutions by ASTOR, którego celem jest realizacja kompleksowych projektów IT klasy MES (Manufacturing Execution Systems) oraz integracji systemów produkcyjnych z systemami klasy ERP.  
 
Od 2010 r członek Rady Przemysłowo-Programowej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. 

speaker
Olga Budziszewska
Microsoft Polska Sp. z o. o.

Jest absolwentką kryminologii Uniwersytetu Warszawskiego. Od 12 lat związana z cyberbezpieczeństwem i zarządzaniem bezpieczeństwem informacji. Od 4 lat pracuje w Microsoft wspierając wdrożenia projektów w chmurze obliczeniowej Microsoft Azure. Jako Cybersecurity Assurance Manager pomaga jednostkom samorządu terytorialnego oraz organizacjom edukacyjnym w bezpiecznej transformacji cyfrowej. Wcześniej związana z branżą badań rynku - realizowała projekty badawcze dla administracji, edukacji, ochrony zdrowia, biznesu i organizacji pozarządowych.    
 
O FIRMIE: Przestępczość cybernetyczna to coraz poważniejszy problem globalnej gospodarki. Szacuje się, że rocznie firmy na całym świecie tracą ponad 450 miliardów dolarów w związku z działalnością cyberprzestępców. Nie wspominając o kosztach poza finansowych. Rozwój gospodarki cyfrowej niesie za sobą ogromne możliwości, ale nie jest pozbawiony zagrożeń. Cyberprzestępczość jest zjawiskiem nowym, nie do opisanym, ma wiele wymiarów i dotyka wielu obszarów biznesowych. I ma dotkliwe, realne konsekwencje. Podczas prezentacji przyjrzymy się najważniejszym trendom i wyzwaniom związanym z zapewnieniem cyberbezpieczeństwa organizacji, omówimy wymagania jakie stawia się przed CSO/CSIO i pokażemy, jak strategiczne partnerstwo z dostawcą chmury publicznej może pomóc w budowaniu kultury cyfrowo bezpiecznej w organizacji. 

speaker
Jakub Śledziowski
c5studio

Właściciel firmy c5studio dostarczającej rozwiązania webowe i e-commerce.  
Założyciel oraz główny instruktor Akademii Latania, która od 2015 r. szkoli operatorów dronów i przygotowuje do zdobycia świadectw kwalifikacji. Pracował jako operator drona dla największych stacji telewizyjnych w Polsce i w Niemczech oraz przy licznych produkcjach filmowych. Specjalista GIS.  
Współwłaściciel GeoSKY - marki oferującej usługi z użyciem dronów (m.in. poszukiwania i ratownictwo; usługi geodezyjne; inspekcje wiatraków, linii energetycznych, zbiorników na statkach; pomiary objętości i wiele innych).  
Posiada duże doświadczenie w edukacji i w szkolnictwie wyższym, m.in. na stanowiskach nauczyciela akademickiego, dyrektora ds. marketingu czy asystenta rektora.  
Doktorant na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie rozwija się naukowo w zakresie wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych.  
Współwłaściciel firmy Smart Homes - nowego projektu promującego rozwiązania dla inteligentnego domu. Odskocznię od biznesu znajduje w kajakarstwie górskim, wspinaczce i w podróżach.

speaker
Marzena Mojsiewicz
Agencja ProINFO Internet & Media Marketing

Certyfikowany specjalista w zakresie marketingu i reklamy online (Certyfikat Facebook oraz Google AdWords).  
 
Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w tworzeniu strategii komunikacji, koordynowaniu kampanii reklamowych oraz e-PR. Planuje efektywne kampanie w Google i Social Media dla międzynarodowych marek, które są prowadzone w 17 krajach świata, w tym Wietnamie oraz Tajlandii.   
 
Od 2010 roku prowadzi własną Agencję ProINFO Internet & Media Marketing.  
 
O FIRMIE: Agencja ProINFO Internet & Media Marketing działa od 2010r na rynku polskim i zagranicznym, świadcząc usługi budowania marki, marketingu internetowego oraz sprzedaży za pomocą mediów społecznościowych z wykorzystaniem zaawansowanych narzędzi analitycznych. W swoim portfolio mamy prowadzenie kampanii reklamowych, których celem było generowanie sprzedaży produktów w 17 krajach na świecie.

speaker
Daniel Kownacki
Oskar Technology

Przez ponad 15 lat związany z branżą IT. Przeszedł całą ścieżkę kariery, począwszy od administratora, poprzez specjalistę od systemów produkcyjnych po zarządzanie zespołem. W roku 2013 znudziła mu się praca w korporacjach. Postanowił wykorzystać swoje doświadczenie informatyczne i założył rodzinną firmę e-commerce w zupełnie innej branży. Tak powstała firma Oscar Technology. W dniu dzisiejszym wielokrotnie uhonorowana nagrodą e-Gazeli Biznesu dynamicznie rozwijająca się na rynkach krajowym i międzynarodowym firmą handlową.

speaker
Marcin Skonieczny
Dige

Marcin Skonieczny, jako nie-informatyk z wykształcenia - co sobie ceni - jest pośrednikiem pomiędzy programistami, a odbiorcami. Mówi w obu językach – developerów i ludzkim. Od marca 2014 Wiceprezes Zachodniopomorskiego Klastra.IT

Partner zarządzający Dige, szczecińskiej agencji interaktywnej/internet software house'u wykorzystującego nowoczesne technologie webowe i mobilne do rozwiązywania problemów i wspomagania pracy swoich klientów, którymi są zarówno korporacje, jak i 'zwykli' użytkownicy internetu. Agencja rozwija aplikacje webowe dla klientów korporacyjnych, takich jak: Toyota, Onet czy Total, tworzy i prowadzi także własne wewnętrzne projekty. Do sukcesów Dige należy m.in stworzenie i rozwój jednego z czołowych serwisów wiedzowych w polskim Internecie zapytaj.onet.pl.

Projekt nr RPZP.01.15.00-32-0009/16 „Organizacja wydarzenia kooperacyjnego pn. „Which Way With IT?” jako inicjatywa wspierająca rozwój sektora technologii informatycznych w regionie” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020