Prelegenci

WWWIT > Prelegenci

speaker
MARCIN POKOJSKI
infoShare Academy

PL: Założyciel infoShare Academy i organizator konferencji infoShare

Od 16 lat w biznesie IT. Przeszedł ścieżkę od junior programisty do dyrektora IT. Od ponad 2 lat skupia się na nowoczesnych formach edukacji programistów. W międzyczasie współtworzy konferencję infoShare - największą konferencję technologiczną w CEE. W dotychczasowych edycjach brało udział 17.000+ uczestników, 500+ prelegentów, 500+ sponsorów i partnerów. Wspiera także startupy i przedsiębiorców, którzy dopiero startują jako doradca oraz inwestor.

EN: Founder at infoShare Academy & infoShare Conference

Active in IT business for over 16 years. From junior developer to IT director.
Founder & Board Member of infoShare Academy (coding bootcamp).
Founder at infoShare Conference, annual tech, media & startup conference in Gdansk. All editions attracted 17.000+ attendees, 500+ speakers, 500+ sponsors & partners.
Enthusiast of early-stage startups. Investor and advisor in several of them.
Mentor at Gamma Rebels, LabStar, Startup Contest, Startup Weekend, Startup Pirates.
Two steps of good business:
Step 1: Build a product your customers love.
Step 2: Make step 1 cashflow positive.

speaker
Marcin Puś
SOFTLINE Polska Sp. z o. o. Sp. K.

Łączy nowoczesne technologie z marketingiem. Pracował między innymi dla Home.pl, Energetyki Cieplnej, czy firm IT działających w 100% zdalnie.  
Występował na wydarzeniach takich jak Czwartki Social Media, AULA, prowadził szkolenia z mediów społecznościowych, bezpieczeństwa w sieci. Pasjonuje się nowoczesnymi technologiami, sztuczną inteligencją, miniaturyzacją, IoT. Eksperymentuje z różnymi formami komunikacji i z zainteresowaniem śledzi wpływ nowych kanałów komunikacji na społeczeństwo.  
 
O FIRMIE: Ponad 15 lat doświadczenia w budowie systemów cyfrowych budowanych wspólnie z klientami. Eksperci w rozwiązaniach mobilnych. Zespół realizujący największe i najbardziej skomplikowane projekty związane z technologią mobilną.  
Firma zrealizowała 100 udanych wdrożeń, wspierających działania w terenie, a także pakiet mobilny dla Narodowego Spisu Powszechnego w 2011 roku, był to jeden z największych projektów mobilnych w Europie. Łącznie projekt obejmował ponad 120 000 użytkowników, korzystających z aplikacji firmy do pracy.

Absolwent Automatyki i Robotyki na Politechnice Szczecińskiej. Od ponad 18 lat w ramach grupy ASTOR (www.astor.com.pl) zajmuje się zagadnieniami podnoszenia efektywności, jakości oraz optymalizacją procesów w firmach produkcyjnych i infrastrukturalnych poprzez zastosowanie rozwiązań z zakresu automatyki, przemysłowego IT i robotyki.  
 
Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie systemów zarządzania produkcją na poziomie technicznym i biznesowym oraz w zakresie rozwoju efektywności poszczególnych osób jak i zespołów.  
 
Członek zespołu MES Solutions by ASTOR, którego celem jest realizacja kompleksowych projektów IT klasy MES (Manufacturing Execution Systems) oraz integracji systemów produkcyjnych z systemami klasy ERP.  
 
Od 2010 r członek Rady Przemysłowo-Programowej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. 

speaker
Halszka Suszek-Borowska
House of Cloud Program Manager-Microsoft Azure

Prawnik i psycholog śledczy. Od 7 lat związana z branżą informatyczną. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Większość prowadzonych przez nią działań skupiało się na rozwiązaniach prawnych w szkolnictwie wyższym oraz prowadzeniu projektów badawczych w dziedzinie informatyki. Dodatkowo od prawie trzech lat prowadzi tam wykłady Prawo w biznesie.  
 
W firmie Microsoft prowadzi i rozwija projekt House of Cloud. Ma on na celu utrzymanie jednolitej bazy wiedzy zawierającej informacje pozwalające na szybką odpowiedź na pytania klientów dotyczące polskich wymagań prawnych i organizacyjnych związanych z wdrożeniem usług chmury publicznej a także podnoszenie naszej wiedzy dotyczącej tych zagadnień.

speaker
Jakub Śledziowski
c5studio

Właściciel firmy c5studio dostarczającej rozwiązania webowe i e-commerce.  
Założyciel oraz główny instruktor Akademii Latania, która od 2015 r. szkoli operatorów dronów i przygotowuje do zdobycia świadectw kwalifikacji. Pracował jako operator drona dla największych stacji telewizyjnych w Polsce i w Niemczech oraz przy licznych produkcjach filmowych. Specjalista GIS.  
Współwłaściciel GeoSKY - marki oferującej usługi z użyciem dronów (m.in. poszukiwania i ratownictwo; usługi geodezyjne; inspekcje wiatraków, linii energetycznych, zbiorników na statkach; pomiary objętości i wiele innych).  
Posiada duże doświadczenie w edukacji i w szkolnictwie wyższym, m.in. na stanowiskach nauczyciela akademickiego, dyrektora ds. marketingu czy asystenta rektora.  
Doktorant na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie rozwija się naukowo w zakresie wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych.  
Współwłaściciel firmy Smart Homes - nowego projektu promującego rozwiązania dla inteligentnego domu. Odskocznię od biznesu znajduje w kajakarstwie górskim, wspinaczce i w podróżach.

speaker
Marzena Mojsiewicz
Agencja ProINFO Internet & Media Marketing

Certyfikowany specjalista w zakresie marketingu i reklamy online (Certyfikat Facebook oraz Google AdWords).  
 
Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w tworzeniu strategii komunikacji, koordynowaniu kampanii reklamowych oraz e-PR. Planuje efektywne kampanie w Google i Social Media dla międzynarodowych marek, które są prowadzone w 17 krajach świata, w tym Wietnamie oraz Tajlandii.   
 
Od 2010 roku prowadzi własną Agencję ProINFO Internet & Media Marketing.  
 
O FIRMIE: Agencja ProINFO Internet & Media Marketing działa od 2010r na rynku polskim i zagranicznym, świadcząc usługi budowania marki, marketingu internetowego oraz sprzedaży za pomocą mediów społecznościowych z wykorzystaniem zaawansowanych narzędzi analitycznych. W swoim portfolio mamy prowadzenie kampanii reklamowych, których celem było generowanie sprzedaży produktów w 17 krajach na świecie.

speaker
Daniel Czapiewski
managing director, STETTINER ID&STORY

Praktyk i niepoprawny optymista (za każdym razem wierzy w powodzenie nowych projektów tak samo mocno jak za pierwszym razem). Od blisko 6 lat managing director agencji STETTINER ID&STORY. Ekspert w dziedzinie marketingu oraz szerokopojętego rynku aplikacji mobilnych. Swoje doświadczenie zdobywał realizując projekty komercyjne dla takich marek jak Bayer, Toyota, Bloomingdales, Paramount, Carlsberg, Camel, Danone, Hortex, Aviko, Air Berlin, Amol, TomTom, MTV, JVC, i innych. Absolwent Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu - MBA Executive. Współtwórca wielu popularnych aplikacji mobilnych - m. in. Diet Watch, Diana Photo, Spec Ops, Time Zones, VR Shooting Range. Miłośnik nowych technologii, sportu (fitnes, karting, żagle) oraz wielki fan motoryzacji.
Prywatnie mąż Oli i tata Maksa oraz Antka.

speaker
Daniel Kownacki
Oskar Technology

Przez ponad 15 lat związany z branżą IT. Przeszedł całą ścieżkę kariery, począwszy od administratora, poprzez specjalistę od systemów produkcyjnych po zarządzanie zespołem. W roku 2013 znudziła mu się praca w korporacjach. Postanowił wykorzystać swoje doświadczenie informatyczne i założył rodzinną firmę e-commerce w zupełnie innej branży. Tak powstała firma Oscar Technology. W dniu dzisiejszym wielokrotnie uhonorowana nagrodą e-Gazeli Biznesu dynamicznie rozwijająca się na rynkach krajowym i międzynarodowym firmą handlową.

speaker
Marcin Skonieczny
Dige

Marcin Skonieczny, jako nie-informatyk z wykształcenia - co sobie ceni - jest pośrednikiem pomiędzy programistami, a odbiorcami. Mówi w obu językach – developerów i ludzkim. Od marca 2014 Wiceprezes Zachodniopomorskiego Klastra.IT

Partner zarządzający Dige, szczecińskiej agencji interaktywnej/internet software house'u wykorzystującego nowoczesne technologie webowe i mobilne do rozwiązywania problemów i wspomagania pracy swoich klientów, którymi są zarówno korporacje, jak i 'zwykli' użytkownicy internetu. Agencja rozwija aplikacje webowe dla klientów korporacyjnych, takich jak: Toyota, Onet czy Total, tworzy i prowadzi także własne wewnętrzne projekty. Do sukcesów Dige należy m.in stworzenie i rozwój jednego z czołowych serwisów wiedzowych w polskim Internecie zapytaj.onet.pl.

speaker
Łukasz Klimek
Software Inn

Prezes i założyciel firmy Software Inn. Człowiek do zadań specjalnych – łączy w sobie cechy analityka, PM, programisty i devops'a. Doświadczenie zdobywał przy projektach informatycznych prowadzonych dla administracji publicznej i firm prywatnych, współpracując z takimi podmiotami, jak IBM czy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wspierał i współtworzył startup'y z Polski, Europy i USA w zakresie analizy, doboru technologii oraz wdrożeń.

Aktualnie rozwija markę Manago.Cloud skupiającą się na budowie i rozwoju chmur prywatnych w oparciu o technologię OpenStack. Współtworzył usługi chmurowe PomeraniaCloud.pl. Jest też zaangażowany w budowanie amerykańskiego startupu Acreto.io.

speaker
RAFAŁ MALUJDA
KANCELARIA PRAWNO - PATENTOWA

Rafał Malujda, LL.M. (Rostock), radca prawny i rzecznik patentowy, absolwent studiów podyplomowych w Niemczech w zakresie międzynarodowego prawa handlowego i międzynarodowego zarządzania przedsiębiorstwem oraz kursu prawa angielskiego Uniwersytetu Cambridge. Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, prawie nowych technologii i prawie morskim. Szczególną rolę w jego praktyce odgrywa obsługa projektów cloudowych, e-commerce, usług medycznych czy finansowych, licencjonowanie oprogramowania (w tym open source) oraz opracowywanie kontraktów w projektach realizowanych w metodykach zwinnych (agile). Sekretarz Klastra.IT, członek grupy roboczej ds. ram prawnych funkcjonowania Przemysłu 4.0. w ramach Zespołu ds. Transformacji Przemysłowej przy Ministerstwie Rozwoju oraz ds. innowacyjnych technologii morskich. Na co dzień zarządza kancelarią malujda.pl, prowadzi sprawy w Polsce, Niemczech i innych krajach oraz wprowadza firmy i produkty e-commerce na rynek w Polsce i za granicą, a gdy nie prowadzi sporów, wspiera projekty open source.

speaker
dr inż. Jarosław Jankowski
Wydział Informatyki, ZUT

Pracownik Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Kierownik Katedry Inżynierii Systemów Informacyjnych i Zespołu Analityki Internetowej i Przetwarzania Danych. Zainteresowania systemami marketingu internetowego rozwija od lat dziewięćdziesiątych, kiedy to angażował się w optymalizację serwerów reklam dla agencji interaktywnych. Jego rozprawa doktorska dotyczyła systemów wspomagania decyzji związanych z planowaniem kampanii internetowych w warunkach niepewności z rozmytym modelowaniem wielokryterialnym. Aktualne zainteresowania badawcze powiązane są z inżynierią marketingu, optymalizacją przekazu marketingowego, badaniami użytkowników systemów internetowych oraz propagacją informacji w mediach społecznościowych. Kierownik projektu Narodowego Centrum Nauki związanego z metodami oddziaływania na procesy dyfuzji treści marketingowych w mediach społecznościowych. Prowadzi również badania efektywności przekazu marketingowego i mechanizmów oddziaływania wizualnego. Wykorzystuje wraz z zespołem badania percepcyjne, eye tracking i systemy EEG. Laureat Zachodniopomorskiego Nobla w 2017 roku. Autor i współautor ponad 40 artykułów opublikowanych w uznanych czasopismach naukowych i prezentowanych na konferencjach międzynarodowych.

speaker
Marcin Kaczmarek
Consileon Polska

Marcin Kaczmarek - prezes oraz współzałożyciel firmy Consileon Polska. Ekspert w zakresie wykorzystania IT w biznesie, który doskonale wie, jak przekuć możliwości technologii w przewagę konkurencyjną przedsiębiorstw. Specjalista w zakresie zwinnego projektowania, (m.in. SCRUM). Znawca najnowszych trendów związanych z rozwiązaniami cloudowymi i BigData.

Z wykształcenia inżynier oprogramowania. Zrealizował ponad 100 projektów dla liderów branż na rynkach całej Europy, a także w Stanach Zjednoczonych. Tworzył rozwiązania dla korporacji z sektora finansowego, motoryzacyjnego czy handlowego. Obecnie współpracuje z innowacyjnymi startupami z Doliny Krzemowej.

Wiceprezes klastra ICT, aktywnie działający na rzecz lokalnej społeczności IT, biznesu i instytucji jego otoczenia. Prywatnie, zapalony gracz w koszykówkę.

speaker
JANUSZ PRIBULKA
SAGRA TECHNOLOGY

Janusz Pribulka jest prezesem i twórcą sukcesu firmy Sagra Technology - pioniera na rynku dostawców mobilnych technologii dla biznesu w Polsce.

Stworzył biznesową jakość, dzięki której Sagra mimo blisko 30 lat istnienia dynamicznie rozwija się i notuje coraz lepsze wyniki.

Jako Prezes Zarządu Sagra Technology, Janusz Pribulka aktywnie wspiera prace zespołów analityków oraz programistów. Wykorzystując ogromne doświadczenie i wiedzę, pełni rolę mentora i wizjonera. Według niego rozwój mobilnych technologii jest egzemplifikacją naszej wolności. Uważa, że technologia powinna pozwalać naszym zmysłom na szersze spektrum postrzegania, ale nie powinna ich zastępować.

Bardzo ważny dla niego jest rozwój IT w regionie. Aby aktywnie wspierać branżę Sagra Technology została strategicznym partnerem Technoparku Pomerania i działa w ramach Zachodniopomorskiego Klastra IT.

speaker
Jan Filipowiak
Pixel Legend

Z wykształcenia socjolog reklamy i grafik. Pierwszą firmę założył w 2003 roku. W latach 2006-2012 pracował w brytyjskich agencjach reklamowych dla marek takich jak Ford, Toyota i Mercedes-Benz. Założyciel Pixel Legend, wielokrotnie nagradzanego zespołu specjalistów opracowujących gry i autorskie rozwiązania wirtualnej oraz rozszerzonej rzeczywistości wspomagające procesy biznesowe w architekturze, budownictwie, turystyce i na rynku parków rozrywki. Firma opracowywała projekty m.in. dla marki Skanska, Muzeum Historycznego w Krakowie i DHL. Była uczestnikiem programów akceleracyjnych w Finlandii, Wielkiej Brytanii i w Niemczech. Ich aplikacja wyświetlająca dawny wygląd odwiedzanych miejsc turystycznych o nazwie Pastguide otrzymała jako pierwszy projekt w Polsce dofinansowanie w ramach SME Instrument z Horyzontu 2020. W ciągu dwóch lat zbudował firmę wycenianą na ponad 10 milionów złotych. Po zdobyciu w 2016 roku jednej z większych rund zalążkowych w Polsce w wysokości 1 miliona euro firma skupia się na rozwoju Hyperdome.360, sferycznego interaktywnego kina, prezentowanego na specjalne zaproszenie na MIT Hubweek w Bostonie oraz aplikacji Emb3d do szybkiego prototypowania przestrzeni pod wynajem dla architektów i firm budowlanych. Jan chętnie dzieli się doświadczeniem z zakresu budowy ryzykownych, innowacyjnych produktów, zdobywania funduszy na swoje projekty i zarządzania zespołem.

speaker
Grzegorz Chamulak
X comp

Mgr prawa US (2001) oraz MBA (2008) Ponad 15 lat doświadczenia w branży IT. Dziesiątki projektów związanych z bezpieczeństwem IT (certyfikat dostępu do danych o klauzuli „poufne”). Autor kilku artykułów związanych z tą tematyką. Obecnie koncentruje się na wpływie technologii chmurowych na bezpieczeństwo oraz poufność danych tam przechowywanych.

speaker
Jakub Butkowski
DaWanda

Z platformą internetową DaWanda.pl związany jest od początku jej istnienia w Polsce czyli niemal pięć lat. Był jedną z kluczowych osób odpowiedzialnych za launch DaWandy na polskim rynku. Na początku rozwijał kategorię fashion, następnie, jako international platform manager, zarządzał zespołem platformy angielskiej. Na początku sierpnia 2016 objął stanowisko country executive directora i odpowiada za rozwój platformy w Polsce. Przed dołączeniem do zespołu DaWanda.pl zdobywał doświadczenie m.in. w MTV Networks oraz Google. Ukończył kierunek Marketing i Zarządzanie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz program CEMS MIM

speaker
Sebastian Muliński
IAI S.A.

Sebastian Muliński , Wiceprezes Zarządu (Founder & COO) - Współtworzy IAI S.A. od jej samego początku, czyli 2000 roku. Ukończył specjalności Ekonometria Menadżerska, co przekłada się na jego zainteresowanie rynkami kapitałowymi oraz data science i wykorzystaniem tej wiedzy w praktyce. Posiada olbrzymie doświadczenie w budowaniu biznesów internetowych, podparte wieloma sukcesami.

speaker
Elżbieta Zdrojewska
"IT Serwis" Spółka z o. o.

Dyrektor Sprzedaży Rozwiązań Hybrydowych.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Posiada 16 letnie doświadczenie w sprzedaży i zarządzaniu sprzedażą na rynku IT. Przez 4 lata pełniła funkcję Dyrektora Handlowego u jednego z service providerów. Przez ostatnie 6 lat specjalizuje się w rozwiązaniach chmurowych.

Projekt nr RPZP.01.15.00-32-0009/16 „Organizacja wydarzenia kooperacyjnego pn. „Which Way With IT?” jako inicjatywa wspierająca rozwój sektora technologii informatycznych w regionie” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020